Zlatou stuhu 2018 získala kniha příběhů z letenské vily Dům číslo 226 a nominováni byli dále Bratři v poli a Řez kočkou.

web Zlaté stuhy

Dum cislo 226 obalka Bratri v poli obalka Rez kockou

Nominaci na cenu Magnesia Litera 2018 získal příběh Dageše a Mapíka Bratři v poli.

Bratri v poli obalka

Mezi nejkrásnější knihy roku 2017 byli nominováni Bratři v poli a Dům číslo 226. Na ocenění odborných komisí dosáhl Řez kočkou za vynikající polygrafické zpracování a za vynikající ilustrační doprovod Koleno a Maryčka Magdonova z edice Jedna báseň.

web soutěže NČKR

Bratri v poli obalka Koleno obalka Marycka obalka Rez kockou

Podruhé za sebou se do prestižní kolekce nejlepších knih pro děti IBBY Honour List 2018 probojovala kniha z našeho nakladatelství, tentokrát je to podzemní dobrodružství Jany Šrámkové a Filipa Pošivače Kuba Tuba Tatubahn.

web katalogu

Cover

Leporelo O čem sní plné snů, snivců a snílků si připsalo ještě jeden velký úspěch: bylo vybráno do prestižního katalogu White Ravens 2017.

web katalogu

Krásné leporelo O čem sní na neméně krásném papíře Fedrigoni Arcoprint Milk získalo hlavní cenu v kategorii výjimečných projektů soutěže Fedrigoni Card Couture Award 2017.

web soutěže

Zlatou stuhu v textové části si v jubilejním ročníku odnesla Hravouka. Získala nominaci i ve výtvarné části, stejně tak i velkolepé leporelo O čem sní.

web Zlaté stuhy

Cover Cover

V soutěži o nejkrásnější českou knihu roku se nám zatím spíš nedařilo, ale letos to konečně přišlo - třetí cenu získala v kategorii naučné literatury Hravouka!

web soutěže NČKR

Přírodozpytecké vyprávění Terezy Vostradovské Hravouka bylo nominováno na cenu Magnesia Litera 2017.

Cover

V letošním ročníku prestižní soutěže Zlatá stuha jsme získali hned tři ocenění! Dvě z nich za knihu vynálezců a poezie Vynálezárium a třetí za příběh z podmetra Kuba Tuba Tatubahn. Navíc bylo na cenu nominováno i poštovní leporelo Rekomando. Máme velikou radost a gratulujeme autorům!

web Zlaté stuhy

Cover Cover Cover

Velká kniha vynálezecké poezie Robina Krále, Jany Hruškové a Zuzany Brečanové Vynálezárium získala cenu Litera pro děti a mládež 2016.

Cover

NEJLEPŠÍ KNIHY DĚTEM 2014/2015

Ve výběru 36 nejlepších českých knih pro děti se v roce 2014/2015 umístily hned tři naše knížky: prostorové leporelo Robina Krále a Nikoly Logosové Rekomando, medvědí knížka Kláry Pondělíčkové a Andrey Tachezy Něco ti povím, Johane a velká kniha vynálezecké poezie Robina Krále, Jany Hruškové a Zuzany Brečanové Vynálezárium.

web katalogu NEJLEPŠÍ KNIHY DĚTEM

katalog 2014/2015 ke stažení (PDF)

NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHY ČR 2015
(nominace)

Velká kniha vynálezecké poezie Robina Krále, Jany Hruškové a Zuzany Brečanové Vynálezárium se umístila v užším výběru ceny NKČR za rok 2015 v kategorii knih pro děti.

NEJLEPŠÍ KNIHY DĚTEM 2013/2014

Leporela Všechno je to na zahradě a Ferdinande! byla vybrána do prestižního katalogu nejlepších českých knih pro děti v sezóně 2013/14.

web katalogu NEJLEPŠÍ KNIHY DĚTEM

katalog 2013/2014 ke stažení (PDF)

ZLATÁ STUHA 2014

Trojrozměrné netopýří leporelo Ferdinande! Robina Krále a Andrey Tachezy získalo 1. místo v kategorii literatury pro mladší děti ve výtvarné části.

výsledky Zlaté stuhy 2014

NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHY ČR 2014
(nominace)

Velkoformátové leporelo Robina Krále a Nasti Stročkové O slonovi, který se bál výšky se probojovalo do užšího výběru ceny NKČR za rok 2014 v kategorii knih pro děti.

DĚTSKÁ NOTA 2014

Písnička Šárky Krejčí Nezbedný semafor, která vychází v edici Mikroliška s ilustracemi Nasti Stročkové, získala 1. místo v soutěži dětské písně Dětská nota.