PŘIPRAVUJEME

Aha! Takhle voní Praha!

Miroslav Klíma / Aneta Františka Holasová

Koláž básní inspirovaných návštěvou Prahy, vnímané všemi smysly. Ze situací na ulicích, v parcích, na Hradě i v divadle autor vytahuje nečekané souvislosti a komentuje je s překvapivostí vlastní dětem a básníkům.

(jaro 2024)

Lední medvědi odcházejí za štěstím

edice Mikroliška+, svazek první

Jana Šrámková / Tereza Šedivá

Protože lední medvědy máme fakt rádi, chystáme reedici v klasické mikroliško-sešitové vazbě.

(????)

Otočená Otylka

edice UžČtu, svazek čtvrtý

Michaela Tabakovičová / Dorota Šebková

Otylka je zlobivé děvčátko, které rádo vyvádí lotroviny a lumpárny všeho druhu. Zlobí i ve škole, což pan ředitel nese s nelibostí, a její darebácká kariéra vyvrcholí tím, že se dočista otočí, chodí po stropě a tropí čím dál tím větší neplechu...

(jaro 2024)

Ztráty a nálezy

Radek Malý / Andrea Tachezy

Bilderbuch s verši vykreslujícími atmosféru bezčasí v oddělení, kde je uskladněn pytel blech i ztracená hlava.

(2024)

Bajka o studni

Noemi Cupalová / Kačka Illnerová

Příběh o morálních dilematech, inspirující čtenáře k hledání paralel ve vlastních životech. /// „Uhněte,“ zafuní vlk. „Co?“ zeptá se první holub. „Kdo?“ zeptá se druhý holub. „Proč?“ zeptá se třetí holub. Vlk vztekle zavrčí. „Protože vás jinak sežeru!“ „Ty máš hlad?“ zeptá se třetí holub. „Ty se nás bojíš?“ zeptá se druhý holub. „Chceš něco k jídlu?“ zeptá se první holub. Vlk vycení zuby. "Chci něco k pití!" Sípe, jako by chtěl zařvat, ale nezbývala mu na to síla. Holubi se rozesmějí. (...) "Kdybys poprosil, taky by tě neubylo," broukne holubice. "Ale já jsem silnější!" vzteká se vlk. "Ale nás je víc!" zaječí holubi.

(2024)