PŘIPRAVUJEME

V roce 2020:

V knize Malí fotografové se čtenáři skrze příběh dvou školáků seznámí s různými vzrušujícími postupy při fotografování, s fotoaparáty, objektivy, temnou komorou, ale také s historií.
Na kouzelném světě analogové fotografie pracují Tereza Nová a Jiří Forejt společně s ilustrátorkou Nikolou Logosovou a grafičkou Bárou Toman Tylovou.
Marie Štumpfová s pomocí Radka Malého pracuje na výpravné obrazové knize První sníh o radostném a kouzelném světě sněhových vloček.

Nezapomněli jsme ani na leporelo, tentokrát s básničkami o zvířecích rodinách. Jejich cílem bude pobavit děti i rodiče podobenstvími o rodinném životě, zvířecím i lidském, a jen mimochodem představit označení pro samce, samice i mláďata daného zvířecího druhu.
Jak asi podle textu Robina Krále zobrazí Andrea Tachezy každé prase, které vdá se a dostane za tchýni starou chytrou bachyni?

Roztáčí se nám také kola větrných mlýnů v příběhu, ve kterém bude lítat mouka stejně jako saze.
Radek Malý se v textu nespokojil jen s příběhem Rozáry a Černého Petra, ale s pomocí Jana Doubka jej prokládá fakty o větrných mlýnech – vynálezu, díky kterému dokáže člověk využívat sílu přírody ve svůj prospěch. Tu mouku a saze má na starosti Eva Horská s grafickým studiem Upupaepop.

V roce 2021:

Edice UžČtu se rozroste o druhý svazek nazvaný Co musejí morčata. Už to ví spisovatelka Klára Pondělíčková, teď ještě abyste se to prostřednictvím ilustrací Andrey Tachezy dozvěděli vy.

Tereza Vostradovská se Šárkou Svobodnou už mají rozepsané pokračování Hravouky. Zvědavá myška se tentokrát vydá na cestu za tetičkami do města. Při tom se bude muset naučit pracovat s mapou a buzolou, zaznamenávat počasí i filtrovat špinavou vodu. Cestou opět pozná mnoho rostlin a zvířat, jejichž jména si bude pečlivě zaznamenávat do cestovního deníku.

Trochu více v mlze se v našich plánech vznáší na svém kole baron Christian Battaglia nebo příběh chlapce Fánka čekajícího na návrat svého otce.