ГРАВЧАННЯ: ЕНЦИКЛОПЕДІЯ МИШКИ

Tereza Vostradovská

Náš bestseller Hravouka v ukrajinštině.

ISBN 978-80-88360-26-1
Vyšlo: duben 2023

Kniha už je rozebrána.

ГРАВЧАННЯ: ЕНЦИКЛОПЕДІЯ МИШКИ

Náš bestseller Hravouka v ukrajinštině.

Tereza Vostradovská

ISBN 978-80-88360-26-1
Vyšlo: duben 2023

Kniha už je rozebrána.

Naše nejprodávanější kniha Hravouka v ukrajinštině.

Poděkování patří autorce Tereze Vostradovské, která se vzdala honoráře, překladatelům Iryně Zahladko a Alexeji Sevrukovi, kterým jsme museli drobnou odměnu přímo vnutit, grafickému studiu Toman Design, které knihu bezplatně vysázelo, tiskárně Helbich za mimořádnou slevu na tisk, autorům některých našich knih, kteří se vzdali honorářů za jejich ruské překlady ve prospěch ukrajinské Hravouky, a všem, kteří vznik překladu podpořili ve sbírce na Doniu nebo si u nás na e-shopu koupili ukrajinský překlad mikrolišky Nezbedný semafor nebo samotnou ukrajinskou Hravouku.

I my jsme přihodili peníze, které jsme dostali za práva prodaná do Ruska před loňským únorem, a díky všem těmto příspěvkům jsme nakonec mohli vytisknout ukrajinských Hravouk ne 1000 kusů, jak jsme slibovali, ale 1800. 1700 jsme darovali neziskovce Děti Ukrajiny, která knihy rozdá ukrajinským dětem uprchlým před válkou.

Ze zbylé stovky knih určené vám, dárcům, kteří jste koupí jedné umožnili vyrobit další, jich ještě pár zbývá.


52 stran
23 x 32 cm

pevná šitá vazba, ofsetový tisk
pro děti od 4 do 10 let
ilustrace a text: Tereza Vostradovská
grafická úprava studio: Toman Design
překlad: Iryna Zahladko
redakce ukrajinského textu: Alexej Sevruk
redakce ukrajinského názvosloví: Dmitro Strunin, Ph. D.
odborná spolupráce na českém vydání: Bc. et Mgr. Marie Reslová a Mgr. Ondřej Koukol, Ph.D.

Mohlo by vás také zajímat:

Slavná hornická balada o neštěstí a bídě umocňované lidskou lhostejností. Pochmurné, došeda laděné ilustrace jako by sám starý Magdon načrtl uhlem, který se mu stal obživou i záhubou jeho ženy.

Příhody Míny a jejího Zvířete, které bývá občas mrzuté nebo růžové. Bývají s ním starosti, ale pokaždé je to nejlepší kamarád.

Inspirativní cestopis o cestě na kole z jihočeských Čekanic do Marseille. Praktický bedekr a cyklistická love story v jednom!